اجزای درب ضد سرقت

درب ضد سرقت برای کمک به جلوگیری از ورود غیر مجاز افراد مزاحم ساخته شده است. این درب ها همچنین در مقابل طوفان و شرایط بد آب و هوایی نیز مقاوم هستند و امنیت بیشتری نسبت به درب های معمولی دارند. درب ضد سرقت معمولا به دو دسته اساسی تقسیم می شود. یک نوع درب فولاد openwork، که شبیه به آهن نرم هستند و دارای یک شیشه آبدیده در قسمت پشت پنل است. نوع دوم شبیه به یک در چوبی یا فایبرگلاس معمولی است، اما در واقع از فولادی با اتصالات جانبی محکم ساخته شده است.یک صفحه نمایش امنیتی می توانیم روی سطح درب به منظور امنیت بیشتر اضافه کنیم.درب های ضد سرقت فقط خارجی نیستند. برای مثال، می توان از آنها برای محافظت از اتاق وحشت، راه های فرار و یا زیرزمین نیز استفاده کرد.

گذشته از مواد معمول مورد استفاده برای ساخت درب ضد سرقت، ابزارهای های بسیار دیگری نیز می توانند برای افزایش امنیت روی درب ضد سرقت نصب شوند. این ابزارها می توانند: نرده، آلارم و یا زنجیر درب باشند.چشمی، و یا روزنه ، که یک لنز کوچک است که اجازه می دهد تا کاربر فرد بیرون را ببیند. پیچ لولا نیز می تواند نصب شود، که یک پیچ طولانی است که در صورت تحت فشار قرار دادن درب و حذف پین لولا، باعث نگه داشتن درب می شود. در درب های با امنیت بالا، معمولا لولاها از دید پنهان هستند که این موضوع، ورود را برای افراد مزاحم سخت تر می کند.

 

ویژگی درب ضد سرقت

زمانی که هدف یک درب امنیت است، کیفیت قفل بسیار مهم است. قفل خوب به اندازه کافی به عنوان یک عامل بازدارنده است که هدف سارق را تغییر می دهد.

قفل ضعیف به راحتی می تواند از جا در بیاید و یا با یک چکش شکسته شود. در ایالات متحده، موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) به منظور کمک به طبقه بندی کیفیت قفل ها به صورت استاندارد توسعه یافته است. آنها قفل های با درجه بالا را به صورت ANSI درجه 1 رتبه بندی می کنند.

قفل های کلیدی را می توان به عنوان جزئی از درب های ضد سرقت در نظر گرفت. این قفل ها دارای کلید های ویژه ای هستند که معمولا تنها می توانند توسط سازنده خود کپی شوند. این امر از به دست آوردن کپی کلید توسط هر فرد بدون اجازه مالک آن، جلوگیری می کند. قفل بدون کلید نیز وجود دارد که نیاز به کلید را از بین می برد. قفل بدون کلید می تواند یک کد عددی برای ورود باشد، که در صورت نیاز قابل تغییر است. قفل اثر انگشت نیز یک گزینه است، که از اثر انگشت مالک به عنوان کلید استفاده می کند. این نوع قفل بسیار گران است، اما با توجه به منحصر به فرد بودن اثر انگشت، بسیار امن است.

[ بازدید : 345 ]

[ پنجشنبه 15 مرداد 1394 ] [ 10:21 ] [ زهرا مرزبان ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]