سیستم درب ضد سرقت EAS

کارشناسان درب ضد سرقت و کارشناسان امنیتی، اذعان دارند که برترین و امن ترین سیستم و درب ضد سرقت ویژه فروشگاه ها، امروزه درب ضد سرقت EAS است. EAS ترکیبی از دوربین مداربسته، سیستم های برچسب و زنگ هشدار و یک منطقه نظارت است. درب ضد سرقت EAS یک تکنولوژی است که برای شناسایی کالاهایی که از محل صندوق در فروشگاه عبور کرده اند ولی هزینه آنها پرداخت نشده است. این درب ضد سرقت به کسی که قصد خروج غیرمجاز کالا را دارند هشدار می دهد. به گزارش انجمن تولید کنندگان شناسایی خودکار، بیش از800000 سیستم EAS در سراسر جهان نصب شده است، به خصوص در عرصه خرده فروشی. سیستم های EAS برای شناسایی کالاهای مورد سرقت در هر اندازه ای کاربردی هستند. این سیستم به خرده فروش اجازه می دهد که کالاهای محبوب خود را به راحتی بر روی پیشخوان بچیند به جای اینکه آنها را از دیدها پنهان کند.

کارشناس پیشگیری از سرقت رابرت ال دیلوناردو، می گوید فن آوری های جدید EAS در حال تولید هستند- و هدف آنها نه تنها به منظور کاهش دزدی از مغازه - بلکه برای کمک به افزایش فروش، کاهش هزینه های مربوطه، سرعت موجودی و بهبود تدارکات انبار است.

در هر سیستم EAS ، یک برچسب EAS است به یک کالا وصل شده است. برای خروج کالا از دستگاه باید تگ غیر فعال شود و یا از کالا جدا شود تا بتوان آن را از EAS عبور داد بدون اینکه آلارم هشدار به صدا دربیاید. برچسب ها نوع هستند، یا یک بار مصرف (معمولا کاغذی) هستند و برای غیر فعال کردن آنها از یک اسکنر دستی استفاده می شود، و یا قابل استفاده مجدد هستند، که در این مورد باید برچسب را قبل از خروج از مغازه با دستگاه مخصوص جدا کرد. اگر برچسب توسط فروشنده جدا و یا غیر فعال نشود، هنگام عبور از منطقه درب ضد سرقت، آلارم به صدا در می آید.

استفاده از سیستم های EAS به طور کامل سرقت را از بین نمی برد. با این حال، کارشناسان می گویند، 60% سرقت با استفاده از این سیستم از بین می رود، که قابل اعتماد است. حتی زمانی که یک سارق موفق به ترک فروشگاه با کالای دارای برچسب می شود، تگ هنوز هم باید حذف شود - که کار را سخت تر از اول می کند. به عنوان مثال، برخی از تگ EAS حاوی کپسول جوهر خاصی هستند، که هنگام جدا کردن آنها به صورت غیرمجاز، به کالا آسیب می رسانند.  و یکی دیگر از لوازم های جانبی EAS که امروزه بسیار محبوب است عبارتند از ثبت منبع، که به موجب آن یک برچسب ارزان قیمت به محصول و یا بسته بندی آن توسط سازنده وصل می شود. نوع سیستم EAS نشان می دهد که راهرو خروج / ورود چقدر باید گسترده باشد، و فاصله منطقه مورد نظارت را تعیین می کند. سیستم های EAS دارای محدوده فرکانس های بسیار پایین تا طیف وسیعی از فرکانس رادیویی هستند.

[ بازدید : 165 ]

[ پنجشنبه 22 مرداد 1394 ] [ 11:44 ] [ زهرا مرزبان ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]