چهارچوب انتظار چیست ؟

فریم انتظار

فریم و یا چهارچوب انتظار معمولا برای نصب درب های ضد سرقت چینی مورد نیاز است البته گاها بدون فریم انتظار نیز می توان به روش های دیگر اقدام به نصب درب ضد سرقت چینی کرد. فریم انتظار یک چهار چوب است که در هنگام ساخت ساختمان و قبل از مرحله سفید کاری در منطقه مورد نظر درب نصب می شود.

 در نصب این چهارچوب ها باید بسیار دقت کرد. چهارچوب انتظار باید یک سانتی متر از پشت درب ضد سرقت بزرگتر باشد. این نکته بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این باید به تنظیم و شاقول بودن چهارچوب انتظار نیز دقت کنیم. به منظور پیشگیری از روندگی فریم انتظار باید ابعاد قطری چهارچوب به درستی اندازه گیری شود و از یکسان بودن آن مطمئن شوید.

برای ممانعت از زنگ زدگی و از بین رفتن فریم انتظار باید آنرا رنگ کنیم. عمل رنگ آمیزی چهارچوب انتظار باید قبل از نصب درب ضد سرقت صورت بگیرد.

نکته مهم دیگری که باید در هنگام ساخت فریم انتظار به آن توجه کنیم بزرگتر بودن قسمت بیرونی درب ضد سرقت نسبت به  قسمت داخلی آن است. بنابراین در هنگام نصب چهارچوب از قسمت بیرونی یعنی راه پله فضایی معادل 4-5 سانتی متر را باید خالی بگذاریم و با مصالح پر نکنیم. در نهایت بعد از اتمام مرحله سفید کاری می توانیم درب ضد سرقت را در چهارچوب انتظار تعبیه شده نصب کنیم.

[ بازدید : 107 ]

[ پنجشنبه 12 شهريور 1394 ] [ 9:18 ] [ زهرا مرزبان ]

[ ]

ساخت وبلاگ جدید هتل هتل آزادی تهران هتل اسپیناس پالاس چت روم چت روم چت فارسی جای لینک شما
بستن تبلیغات [x]