PVC چیست؟

PVC  چیست؟

PVC بر پایه پلی وینیل کلرید است. اگر شما دارای پس زمینه ای ازعلم شیمی باشید، خواهید دانست که این نوع خاص از مواد دارای دوام بالا است یک عایق بسیار عالی است و در شرایط آب و هوایی نرمال هیچ بخار شیمیایی مضری را منتشر نمی کند. ترکیب شیمیایی آن بسیار انعطاف پذیر است به طوری که می توان از آن در یک استخر، و یا برای ساخت یک درب ضد سرقت مستحکم و قوی استفاده کرد.  PVC در همه جا دیده می شود زیرا استحکام و کارآمدی آن ثابت شده است.

فواید درب  PVC

به دلیل ساختار شیمیایی منحصر به فرد، درب های PVC عایق بهتری هستند و بنابراین برای بهره وری از انرژی بهتر از یک درب چوبی معمولی عمل می کنند. زمانی که PVC به عنوان قاب درب استفاده می شود، از نظر بهره وری از انرژی سه برابر آلومینیوم کارآمدتر است. تعمیر و نگه داری آن آسان است و هرگز نیاز به رنگ مجدد ندارد. تنها با پاک کردن سطح آن به خوبی روز اول می شود. درحالی که یک روکش چوبی ممکن است با گذر زمان دچار پیچ و تاب، انبساط و انقباض شود، درب PVC کاملا پایدار خواهد ماند زیرا 100 درصد ضد آب است. مواد دیگر در مقابل تابش مستقیم آفتاب رنگ خود را از دست می دهند و دچار تغییر رنگ می شوند اما درب PVC در برابر اشعه ماورا بنفش کاملا مقاوم است و در تمام طول دوران زندگی شما به یک شکل خواهند ماند.

 

انواع درب   PVC

PVC در ساخت انواع مختلف درب استفاده می شود. در درب های کشوئی، درب آکاردئونی، درب لولایی، درب ضد سرقت و غیره می توان از PVC استفاده کرد. حتی این ماده در ساخت پنجره نیز کاربرد دارد. درب های PVC بیش از 50 سال است که به طور گسترده در اروپا، انگلستان و ایالات متحده کاربرد دارد. و در دهه های اخیر استفاده از این درب ها در کشورهای آسیایی چون ایران نیز رواج پیدا کرده است. این درب ها به دلیل صرفه جویی در صرف انرژی، مطابقت با محیط زیست، تعمیر و نگهداری آسان و قیمت مناسب بسیار محبوب شده اند. امروزه استفاده از این ماده برای قاب بسیاری از درب ها مانند درب ضد سرقت رایج شده است.

[ بازدید : 478 ]

[ چهارشنبه 8 مهر 1394 ] [ 13:36 ] [ زهرا مرزبان ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]